Ortodoncja i aparaty ortodontyczne

Ortodoncja to dział stomatologii obejmujący profilaktykę i leczenie wad zgryzu oraz wad szkieletowych. Nieprawidłowo ustawione zęby są przyczyną zaburzeń zwarcia, a w efekcie przeciążeń wynikających z niefizjologicznie przenoszonych sił żucia, stanowiących czynnik zwiększający ryzyko dla powstawania chorób przyzębia, recesji dziąsłowych, nieprawidłowości w obrębie stawu szczękowo-żuchwowego, a ponadto próchnicy – głównie ze względu na trudniejsze oczyszczanie nieprawidłowo ustawionych zębów.

W Klinice oferujemy pacjentom nowoczesne metody leczenia, które umożliwiają korektę wady zgryzu i nieprawidłowości zębowych zarówno u dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Leczenie ortodontyczne pozwala skutecznie korygować wyżej wymienione nieprawidłowości, wpływając na funkcję narządu żucia i estetykę uśmiechu. Wady zgryzu koryguje się za pomocą aparatów ruchomych (wyjmowanych) u dzieci oraz stałych (zwykle metalowych, ale dostępne są również kryształowe i porcelanowe, które znacząco zmniejszają widoczność aparatu). Sposób i czas zastosowanego leczenia zależy od wieku pacjenta i wady zgryzu. Wczesne podjęcie terapii ortodontycznej znacznie skraca jej czas.

W ramach, tzw. profilaktyki ortodontycznej leczenie u najmłodszych przeprowadzamy za pomocą ćwiczeń mięśniowych. W tym przypadku kluczowa jest czujność lekarza prowadzącego, który we wczesnym etapie może wychwycić tendencje do wady zgryzu i skierować do ortodonty. W przypadku skomplikowanych zaburzeń szkieletowych konieczne jest równoczesne zastosowanie leczenia ortodontycznego i chirurgicznego.

Umawianie wizyty

+48 22 635 31 49
+48 22 833 36 97
+48 606 815 068

Godziny otwarcia

pon - pt: 9:30 - 19:00
sob - nd: nieczynne

Adres:

ul. Dzika 19/23
00-172 Warszawa

Parking przy ulicy Dzikiej lub
w centrum handlowym Arkadia